"Neobjavený" Ľvov, Ukrajina, 5.5.2018, Raňajky
"Neobjavený" Ľvov
Termín:
5.5.2018 – 6.5.2018
Zmeniť termín
Dĺžka:2 dni / nocí
Doprava:autobus (-)
Strava:Raňajky
Číslo termínu:62628745
od 79 € Konečná cena

TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu


Stravovanie
bufetové raňajky
Doprava
autobusová - klimatizovaný autobus zn. Mercedes

Trasa: Prešov - Bardejov - Svidník
Nástupné miesta za príplatok 8 €: Košice, Michalovce, Humenné, Vranov nad Topľou pri minimálnom počte 4 osoby

Pre ucelené kolektívy termín a trasa podľa želania.
Program
2-DŇOVÉ POZNÁVANIE ELEGANTNÉHO HISTORICKÉHO SKVOSTU – ĽVOVA, KTORÉ JE NAJVÝCHODNEJŠÍM MESTOM ZÁPADNEJ EURÓPSKEJ KULTÚRY S NÁVŠTEVOU OPERNÉHO PREDSTAVENIA

Zahoďte každodenný zhon a vychutnajte si s nami šarmantné ešte „neobjavené“ mesto západnej Ukrajiny, bohaté na tisíce architektonických, historických a kultúrnych pamiatok všetkých umeleckých slohov, vďaka ktorým je jeho originálne stredoveké centrum zapísané na zozname Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Bohatá, veľa krát pohnutá, história mesta od jeho založenia až po vysídlenie väčšiny poľského obyvateľstva, mala veľký vplyv na rozvoj náboženských i vytvorenie kultúrnych pamiatok mesta. Dnes sa tu nachádza veľké množstvo chrámov cirkví rôznych vierovyznaní. Akoby sa tu stretával západný rímskokatolícky svet s východným gréckokatolíckym a pravoslávnym svetom. Najkrajšie mesto Ukrajiny je najmä pre Poliakov jedno z najnavštevovanejších, no poznáte ho už aj Vy? Navštívili ste už jeho unikátnu opernú a baletnú scénu? Okrem cirkevných chrámov je reprezentované desiatkami kaviarní a kurióznych reštaurácií, ktoré ponúkajú cenovo dostupné a voňavé kulinárske špeciality.

Program:
1.deň: odchod v skorých ranných hodinách s nástupnými miestami po trase, presun autobusom s hygienickými prestávkami, dopoludnia príchod do Ľvova, nasleduje okružná autobusová a pešia prehliadka najznámejších pamiatok historického stredovekého mesta s kvalifikovaným ľvovským sprievodcom v ČJ – spoznáme dávnu históriu Ľvova, ktorého sa pokúšali x-krát dobiť a predsa sa im to nepodarilo. Poprechádzame sa po miestach, po ktorých kedysi chodili poľskí králi. Zistíme, kde stála a kam sa podela najkrajšia ľvovská synagóga. Pozrieme si také významné budovy a námestia akými sú: Ľvovská národná univerzita, Politechnická ľvovská univerzita, Námestie Rynek (Radnica – Ratuša, Kráľovská kamenica, kamenica Korniakta s Talianskym nádvorím, Múzeum lekárne (predsieň), Arménska štvrť a Arménska katedrála, Bazilika Nanebovzatia Panny Márie nazývaná tiež Latinská katedrála, kaplnka Boimov, židovská štvrť, šachta kávy - jediná na svete (individuálne), Divadlo Opery a Baletu (fakultatívna prehliadka interiéru), ktorá stojí zato ju vidieť!
Večer ubytovanie na hoteli a voľný program, alebo odchod na fakultatívne večerné operné predstavenie (podľa objednávky programu).
Neskoro v noci návrat na hotel a nocľah.
2.deň: po raňajkách odubytovanie a pokračovanie v prehliadke Ľvova s domácim sprievodcom v ČJ, autobusová aj pešia prehliadka širšieho okolia Ľvova: kopec Vysoký zámok (413 m n. m.), z ktorého je nádherný výhľad na mesto, monumentálna barokovo-rokoková Katedrála sv. Juraja na hore sv. Juraja (Sobor svjatogo Jura) so zlatou kupolou, kde sa nachádzajú významné sochárske a rezbárske diela od Johanna Georga Pinzela, známeho aj ako „ľvovský Michelangelo“. Tak si pozrieme Lyčakivský cintorín, jeden z najkrajších na Ukrajine, kde na poslednom odpočinku sú významné ukrajinské a poľské osobnosti politického, vedeckého a umeleckého života – maliari, básnici, politici aj vojvodcovia. Cintorín je otvoreným múzeom náhrobného sochárstva pod šírim nebom. A ako čerešničku na torte si pozrieme interiér bývalého kasína, pokiaľ nebude táto honosná budova uzavretá kvôli konferencii.
Popoludní osobné voľno, možnosť individuálnej návštevy vybraných múzeí. Po osobnom voľne v podvečer cesta späť na Slovensko. Príchod v neskorých večerných až nočných hodinách.

Zmena programu a trasy vyhradená.
Cena zahŕňa
dopravu klimatizovaným autobusom, 1 x ubytovanie s bufetovými raňajkami v 3 až 4-hviezdičkovom hoteli, služby kvalifikovaného domáceho sprievodcu v českom jazyku, služby technického sprievodcu, povinné poistenie insolventnosti cestovnej kancelárie
Cena nezahŕňa
komplexné cestovné poistenie UNIQA: 4,40 €/osoba; miestenka: 5 €/osoba; vstupy a lístok na operné alebo baletné predstavenie Orientačné fakultatívne vstupy: Talianske nádvorie 10 HRN/osoba; Arménska katedrála 2 HRN/osoba; Latinská katedrála 3 HRN/osoba; kaplnka Boimov 30 HRN/osoba; interiér Opery a Baletu 40 HRN/osoba; vstupné na operné predstavenie cca 9 až 15 €/osoba (podľa programu)
(Kurz: 1 € = 31.3934 UAH; 1 UAH = 0.0319 €)

Zájazd sa uskutoční pri min. počte 35 osôb.

POTREBNÝ CESTOVNÝ PAS !!!
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK