Neodolateľné Toskánsko, Taliansko, Toskánsko, 24.5.2018, Polpenzia

Neodolateľné Toskánsko

Neodolateľné Toskánsko
Termín:
24.5.2018 – 28.5.2018
Zmeniť termín
Dĺžka:5 dní / nocí
Doprava:autobus (-)
Strava:Polpenzia
Číslo termínu:62741954
od 285 € Konečná cena

TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu


Stravovanie
polpenzia
Doprava
autobusová - klimatizovaný autobus

Trasa: Bardejov – Prešov – Levoča – Poprad – Liptovský Mikuláš – Ružomberok – Martin –
Žilina – Považská Bystrica – Trenčín – Trnava – Bratislava – Taliansko a späť

Zvoz za príplatok 8 €: Košice, Michalovce, Humenné, Vranov nad Topľou, Trebišov, Snina (pri min. počte 4 osoby z jedného smeru)
Program
5 - DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD DO OČARUJÚCICH MIEST TOSKÁNSKA ZNÁMYCH SVOJIMI ARCHITEKTONICKÝMI A KULTÚRNYMI PAMIATKAMI, KULINÁRSKYMI ŠPECIALITAMI A VÍNAMI SO ZASTÁVKOU V „CITTÀ DELLA MUSICA" – BOLOGNI

Program:
1. deň - Popoludňajší odchod z Bardejova s nástupmi po trase, nočná jazda s pravidelnými prestávkami.
2. deň - Ráno navštívime najprv pôvabnú BOLOGNU (UNESCO) – dnes jedno z najbohatších talianskych miest s vysokým životným štandardom, nazývané aj Červená Bologna, pre jej unikátne stredoveké centrum, kde je zastúpená gotika, renesancia aj baroko. Mesto je sídlom prvej právnickej univerzity a jednej z troch prvých univerzít v Európe vôbec. Medzi jej významných absolventov patril i napr. Mikuláš Koperník. V roku 2006 sa stalo Európskym hlavným mestom kultúry a Unescom bolo vyhlásené za "città della musica" pre bohatú hudobnú tradíciu.
Po celodennej prehliadke a osobnom voľne presun na ubytovanie v okolí Florencie, večera a nocľah.
3. deň - Po raňajkách presun do prvého toskánskeho mesta po našej trase – PISY (UNESCO) – pešia prehliadka mesta so svetoznámou šikmou románskou vežou a unikátnou katedrálou.
Nasleduje cca 1,5-hodinový transfer do SAN GIMIGNANO (UNESCO) – atraktívne toskánske mestečko známe svojou vínnou révou a jedinečnou stredovekou architektúrou s 15 vežami a hradbami. Prehliadka historického centra, potom ochutnávka skvelého toskánskeho vína a „virgin“ olivového oleja.
Ďalej pokračujeme do neďalekého unikátneho stredovekého mestečka MONTERIGGIONI, ktoré od r. 1214 slúžilo ako strategické obranné opevnenie Sieny pred ich dávnymi rivalmi z Florencie.
Návrat na ubytovanie, večera, nocľah.
4. deň - Po raňajkách presun do FLORENCIE (UNESCO) – jedno z najkrajších miest sveta, kolísky renesancie, talianskych klasikov a umelcov ako Botticelli, Michelangelo a Leonardo da Vinci. Prehliadka stredovekého bohatstva umenia a architektúry.
V popoludňajších hodinách osobné voľno, večer odchod na Slovensko.
5. deň - Príchod do Bardejova vo večerných hodinách.

Zmena programu a trasy vyhradená.
Cena zahŕňa
dopravu klimatizovaným autobusom, 2 x hotelové ubytovanie s polpenziou, profesionílne sprievodcovské služby s prehliadkou podľa programu bez vstupov, ochutnávka vína a olivového oleja, poistenie insolventnosti CK

Povinné príplatky: pobytová taxa na mieste (cca 2 €/os./noc); presun vlakom: cca 1,50 €/osoba/jazda
Cena nezahŕňa
komplexné cestovné poistenie UNIQA Extra: 11 €/os./pobyt, resp. Komfort: 9 €/os./pobyt; miestenka: 5 €/osoba; 1-lôžková izba: 72 €/2 noci/osoba

Pre realizáciu zájazdu pri zachovaní ceny je potrebný min. počet 35 platiacich účastníkov.
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK