Chorvátsko - Gradac

Chorvátsko

 

Termíny

Ubytovanie, strava, doprava

Fakultatívne výlety

O Gradaci a Chorvátsku

Foto

 

Zájazd

Deň/noc

Termíny

Odchod.dni

HRG 0014

8/5

06.6. - 13.6.14

piatok

HRG 0114

8/5

11.6. - 18.6.14

streda

HRG 0214

10/7

16.6. - 25.6.14

pondelok

HRG 0314

10/7

23.6. - 02.7.14

pondelok

HRG 0414

10/7

30.6. - 09.7.14

pondelok

HRG 0514

10/7

07.7. - 16.7.14

pondelok

HRG 0614

10/7

14.7. - 23.7.14

pondelok

HRG 0714

10/7

21.7. - 30.7.14

pondelok

HRG 0814

10/7

28.7. - 06.8.14

pondelok

HRG 0914

10/7

04.8. - 13.8.14

pondelok

HRG 1014

10/7

11.8. - 20.8.14

pondelok

HRG 1114

12/9

18.8. - 29.8.14

pondelok

HRG 1214

10/7

27.8. - 05.9.14

streda

HRG 1314

6/3

03.9. - 08.9.14

streda

 

Ubytovanie:

APARTMÁNOVÝ DOM RÓBERT

Poloha a vybavenie:  vyhľadávaný apartmánový dom Róbert oceníte najmä pre jeho polohu s možnosťou výhľadu na stranu mora či stranu pohoria Biokovo. Nachádza sa cca 380 m od brehu mora, rovnako vzdialený je aj od centra mesta. Vzorná starostlivosť o interiér a exteriér je vidieť na prvý pohľad. Parkovanie je možné priamo pri dome. Tenisové kurty, volejbalové a basketbalové ihriská sú vzdialené cca 250 m.

Ubytovanie:  2- až 5- lôžkové štúdiá a apartmány s možnosťou prístelky s vlastným sociálnym zariadením, kuchynským kútikom, chladničkou, každá izba má vlastný balkón, príp. terasu, všetky apartmány sú s výhľadom na more a celé letovisko. Z opačnej strany je spoločná terasa smerom na pohorie, ktorá poskytuje dostatok tieňa v čase horúčav.
Prízemie:
č.6 - štúdio pre 2 osoby s možnosťou jednej prístelky. Prízemie obývajú aj domáci.
1.poschodie:
č.1 -  prechodový apartmán pre 3-4 osoby, v spálni manželská posteľ, v kuchynskej  časti rozťahovací gauč pre 1-2 osoby.                
č.2 - apartmán pre 2 osoby s možnosťou jednej rozkladacej prístelky (v kuchynke), v spálni manželská posteľ.
č.3 - prechodový apartmán pre 3-4 osoby, v spálni dvojlôžko, v kuchynskej časti rozťahovací gauč pre 1-2 osoby.
2.poschodie:  
č.4 - obľúbený apartmán pre 4 osoby, dve spálne s manželskými lôžkami medzi nimi je malá predsieň, jedna spoločná terasa.
č.5 - najkrajší apartmán pre 4-5 osôb, obe spálne s manželskými lôžkami a terasami s výhľadom na more, v kuchynskej časti rozťahovací gauč.

V oboch apartmánoch č.4 a č.5 je možná klimatizácia za poplatok 6€/ deň/ APT.

Strava: polpenzia v dome Žarko (vzdialenom cca 25 m)

Náš názor: ideálne pre rodiny s deťmi.

 

DOM  ŽARKO
Poloha a vybavenie: Hlavný dom Žarko, kde prebieha stravovanie, sa nachádza cca 350 m od pláže, ubytovanie je poskytované v izbách a apartmánoch s vlastným sociálnym zariadením, v tichej časti letoviska.

Ubytovanie: všetky dvojlôžkové izby sú s krásnym výhľadom na more a celé okolie. Na prízemí sa nachádza kuchyňa, jedálenská časť a vonkajšia terasa s grilom. 
Prízemie:      
č.1 - dvojposteľová izba (manželské lôžko) s vlastným sociálnym zariadením s možnosťou pevnej prístelky. 
č.2 - dvojposteľový apartmán s možnosťou pevnej prístelky (manželské lôžko a posteľ) s vlastným sociálnym zariadením a oddelenou kuchyňou.
1.poschodie: 
č.8 - nový najkrajší dvojposteľový prechodový apartmán s možnosťou pevnej prístelky s vlastným  sociálnym zariadením a  oddelenou kuchynkou. Pohľad do záhrady a príjemný chládok.          
2.poschodie: dvojposteľové  a trojposteľové  izby, všetky izby majú vlastné sociálne zariadenie a balkón alebo terasu.

č.4 - dvojposteľová izba s možnosťou prístelky, veľká terasa s výhľadom na pohorie, odkiaľ je príjemný chládok.
č.3 - trojposteľová izba s obrovskou terasou, výhľad na pohorie, odkiaľ je rovnako príjemný  chládok.
č.5 - dvojposteľová izba (manželské lôžko) s výhľadom na more.
č.6 - dvojposteľová izba (manželské lôžko) s výhľadom na more.
č.7 - najobľúbenejšia dvojposteľová izba ( manželské lôžko) s výhľadom na more.  

Strava: polpenzia priamo na prízemí domu Žarko.

Náš názor: vhodné pre všetky vekové kategórie

 

DOM ANDRIJ

Poloha a vybavenie: obľúbený dom Andrij s veľmi príjemnými hostiteľmi sa nachádza cca 5 minút voľnej chôdze od domu Žarko a  120 m od mora, ubytovanie je poskytované na 2. poschodí tohto rodinného domu v tichej časti letoviska.

Ubytovanie: k dispozícii je jedna dvojposteľová izba  č.1 s vlastným sociálnym zariadením a s loggiou s výhľadom na more a jedna trojposteľová izba č.2 s vlastným sociálnym zariadením bez balkóna obrátená na pohorie.

Strava: polpenzia v dome Žarko (cca 5 minút voľnej chôdze), kde možno tráviť aj posedenie s priateľmi.

Náš názor: vhodné pre všetky vekové kategórie k čomu prispievajú aj majitelia.

 

DOM MATÉ

Poloha a vybavenie: možno na oko jednoduchšie ubytovanie, no účelne zariadené, ubytovanie oceníte najmä pre jeho veľmi príjemných a láskavých hostiteľov. Dom sa nachádza hneď vedľa domu ŽARKO, cca 350 m od pláže.

Ubytovanie: je poskytované na 1. poschodí tohto domu  v tichej časti letoviska Gradac. K dispozícii je spoločná kuchynka a dve dvojposteľové izby s možnou pevnou prístelkou, obe s vlastným sociálnym zariadením, malou predsieňou s chladničkou a balkónom s nádherným výhľadom na more.

Strava: polpenzia priamo vo vedľajšom dome ŽARKO.

Náš názor? Vhodné pre všetky vekové kategórie k čomu prispievajú jej majitelia.

 

 

 

 

 

Strava: polpenzia v dome Žarko, prvý deň nástupu na pobyt večera, posledný deň odchodu raňajky.
Raňajky - kontinentálne (teplý nápoj, pečivo, striedavo syr, saláma, šunka, nátierky, med, džem).
Večera - jednotné slovenské menu, hlavné jedlo s prílohou, denne s dvoch menu na výber.  Strava je zabezpečovaná chorvátskym partnerom.

 

Doprava: počas cesty postarajú skúsení vodiči. Trasa vedie cez Maďarsko a Chorvátsko.
Nástupné miesta - ,,A,,: BJ - PO - KE,  ,,B,,: BJ - PO - LE - PP - LM - RK - BB - ZV - Šahy.

 

 

Fakultatívne výlety

RAFTING - obľúbený celodenný výlet s občerstvením na rieke Cetina.
Atraktívna relaxácia plná zábavy v podobe skutočného adrenalínového športu, počas ktorého pod vedním skúseného inštruktora - skipera spoznáte krásu divokej vody a v neoprénovom oblečení zažijete dobrodružstvo, na ktoré budete doma dlho a radi spomínať.

MOSTAR - celodenný výlet do ťažko skúšaného historického mesta, mesta križovatky národov, Mostaru, v štáte Bosna a Hercegovina. Tento výlet vám ponúka veľa zamyslení človeka nad vojnou a životom v mieri. V rámci potuliek po meste si pozriete tie najzaujímavejšie pamiatky, medzi nimi aj mostarský most ponad riekou Neretva, ktorý sa nachádza aj na listine svetového kultúrneho dedičstva - Unesca. Možnosť lacného nákupu domácich suvenírov.

MEDJUGORJE - celodenný výlet Medzugorje je vzdialené necelú hodinu jazdy od Gradacu. Mesto Medzugorje je jedno z najznámejších miest, kde sa zjavila Panna Mária. Ročne ho navštívia milióny pútnikov z celého sveta. Pri návratu z tohto pútnického miesta navštívite známe letovisko - vodopády Kravice, kde sa môžete osviežiť kúpaním v rieke pod vodopádmi alebo si užívať na terase reštaurácie, umiestnenej na pobreží rieky.

SPLIT - poldenný výlet Mesto Split predstavuje bránu kultúry Dalmácie. Večne mladé mesto, ktoré žije urbanistickým životom už 1700 rokov so srdcom v Diokleciánovom paláci, ktorý dal postaviť rímsky cisár Diocletianus začiatkom IV. storočia n.l. Okrem historických pamiatok je tu nádherná mestská promenáda s množstvom reštaurácií a kaviarničiek.

DUBROVNIK - celodenný výlet, príp. popoludňajší s večerným programom. 
Výlet začína príjemnou jazdou po Jadranskej magistrále, ktorá vedie pozdĺž Bačinských jazier, doliny rieky Neretvy cez Malostonský záliv do Dubrovnického kraja. Staré mesto je príkladom architektonického a kultúrneho majstrovského diela, ktoré sa nachádza na listine UNESCA - chráneného svetového kultúrneho dedičstva. Návšteva Dubrovníka Vám odpovie, prečo sa tak často nazýva Perlou Jadranského pobrežia.

 

O Gradaci a Chorvátsku

GRADAC

Malebné mestečko nachádzajúce sa v južnej časti Makarskej riviéry na úpätí pohoria Biokovo, neďaleko ústia rieky Neretva. Výhodou tohto strediska je jeho južná poloha s najvyšším počtom slnečných dní a najvyššou teplotou vody v mori v celej oblasti Makarskej riviéry. V mestečku sa nachádzajú rôzne malé kaviarničky a reštaurácie, ktoré lákajú turistov najmä svojimi špecialitami z darov mora. Večer je možné navštíviť diskotéky alebo sa poprechádzať po promenáde pod palmami pri mori. Veľmi príjemné je posedenie v kaviarničke alebo vinárni, samozrejme, pri poháriku lahodného červeného vína. Stredomorský dalmatínsky šarm, jemne sa rozliehajúce tóny hudby a bohatá ponuka športových a zábavných aktivít je správna voľba pre vašu dovolenku.Pláže: nádherná pieskovo-okruhliaková pláž ,,Gornja Vala,,, s krásnym krištáľovo priezračným azúrovým morom, sa tiahne pozdĺž celého zálivu až k letovisku Birst a pokladá sa za jednu z najkrajších v celej Dalmácii. Pláž má pozvoľný vstup do mora, je bezpečná. Ideálne podmienky pre rodiny s deťmi. V Gradaci sú bohaté možnosti športového využitia. Na svoje si určite prídu milovníci vodných športov k dispozícii majú šmykľavky, tobogan, vodné skútre, vodné lyže, motorové člny, banány,...Milovníci nudizmu si môžu vychutnať šteklivé slnečné lúče v severnejšej časti pláže ,,Gornja Vala,,.

 

Chorvátsko:

Základné informácie:
Hlavné mesto: Záhreb / Zagreb 
Oficiálny názov štátu: Chorvátska Republika (Republika Hrvatska)     
Rozloha: 56 610 km²
Počet obyvateľov: 5 mil. 
Rozloha priľahlého mora: 31 067  km2
Dĺžka morského pobrežia: 5 835 km2, z toho 4 058 km pobrežia ostrovov, útesov a hrebeňov
Počet ostrovov, skalných útesov a hrebeňov: 1185, z toho je 67 obývaných, najväčšie
ostrovy sú Krk a Cres
Počet slnečných dní v roku: až 2660 hodín, čo je približne 108 dní 
Národnostné zloženie: väčšina obyvateľov sú Chorváti, ostatné menšiny: Srbi, Moslimovia,
Slovinci, Taliani  a Česi
Náboženstvo: väčšina obyvateľov sa hlási k rímsko-katolíckemu náboženstvu, menší počet 
k pravoslávnemu a islamskému 
Úradný jazyk: chorvátčina, písmo latinka
Mena: 1 Kuna = 100 Lipa
Čas: SEČ