Bulharsko - Prímorsko

Bulharsko

 

Termíny

Ubytovanie, strava, doprava

Fakultatívne výlety

O Primorsku  a Bulharsku

Foto

 

Zájazd

Dní/nocí

Termíny

BG 0114

12/9

25.6. - 06.7.14

BG 0214

12/9

04.7. - 15.7.14

BG 0314

12/9

13.7. - 24.7.14

BG 0414

12/9

22.7. - 02.8.14

BG 0514

12/9

31.7. - 11.8.14

BG 0614

12/9

09.8. - 20.8.14

BG 0714

12/9

18.8. - 29.8.14

BG 0814

12/9

27.8. - 07.9.14

 

Primorsko

UBYTOVANIE

PENZION MÁRIA                  (piktogram autobusu)   

Poloha: rodinný penzión Mária oceníte najmä pre jeho dobrú polohu na  polostrove letoviska Primorsko a vkusné zariadenie, k pieskovej pláži má len cca 150m, do dolnej časti mesta cca 400m.

Ubytovanie: k dispozícií sú 2 až 3-lôžkové izby na 2. a 3. poschodí penziónu, v dvoch izbách je evt. možnosť doplniť prístelku. Upratovanie raz počas pobytu.

Vybavenie: každá izba je vybavená chladničkou, rýchlo varnou kanvicou, TV, balkónom s výhľadom na more, kúpeľňou so sprchou, umývadlom a toaletou. Na každom poschodí je žehlička a doska na žehlenie.

Náš názor: letovisko vhodné pre rodiny s malými deťmi, hlavne pre mladých a zábavy chtivých ľudí.

 

HOTEL FLAMINGO (piktogram autobusu)   

Poloha:  3-poschodový hotel s príjemnou rodinnou atmosférou je situovanýv juhovýchodnej časti letoviska Primorsko, priamo na brehu mora, v kľudnejšej časti približne 400m od centra. Je zariadený štýlovým nábytkom. Od severnej piesočnatej pláže je vzdialený približne 300m a od južnej cca 350m. Obe pláže sú dlhé a priestranné, s pozvoľným vstupom do mora a šikorými možnosťami športového vyžitia. Ležadlá a slnečníky za poplatok.

Vybavenie:  recepcia, vonkajšia reštaurácia s terasou a s krásnym výhľadom na more, vnútorná reštaurácia, menší bazén, lobby bar, WiFi pripojenie na prízemí hotela zdarma. Každá izba je vybavená sprchou/WC, mini chladničkou, TV, telefónom, sú jednoducho a účelne zariadené.

Ubytovanie: 2-lôžkové izby s možnosťou prístelky, resp. 3. pevnej postele. Detská postieľka na vyžiadanie zdarma (obmedzený počet). Väčšina izieb má balkón.

Náš názor:  obľúbený hotel rodinného typu s výbornou polohou, vhodný pre menej náročných klientov.

 

Pobytový delegát: delegátske služby vám poskytne jazykovo zdatný delegát partnerskej cestovnej kancelárie. Vie poradiť i odporučiť čo treba ochutnať, vyskúšať, čo si pozrieť. Po príchode do letoviska vás ubytuje a poskytne dôležité a zaujímavé informácie o miestnych zvyklostiach i kontakt na seba. 

 

Stravovanie: individuálne, resp. bufetové raňajky, možnosť doobjednať večere.

 

 

Doprava: luxusným klimatizovaným autobusom s plnou výbavou. O vašu bezpečnosť a pohodu počas cesty sa bude starať jazykovo zdatný technický sprievodca, ktorý vám urobí výklad k zaujímavým miestam, ktorými budete prechádzať. Trasa vedie cez Maďarsko a Rumunsko (resp. Srbsko).

Nástupné miesta -  BJ - PO - KE

 

 

FAKULTATÍVNE VÝLETY

1. užite si atrakcie vodného parku;

2. navštívte neďaleký starobylý Sozopol, Burgas či Nessebar s typickou balkánskou architektúrou z 5. – 14. stro. n. l.;

3. turecký Instanbul - pozrite si mesto na rozhraní Európy a Ázie (nutný cestovný pas);

4. doprajte si výlet k rieke Ropotamo, ktoré je jedinečnou prírodnou rezerváciou;

5. atraktívna je výletná plavba okolo pobrežia a rybolov na otvorenom mori – fish piknik;

6. návšteva Sv. Torna, nazývaného aj Zmijský ostrov, kde sú podľa legendy zakopané pirátske poklady.

 

 

 

O Primorsku a Bulharsku

 

Mestečko Primorsko (2.500 obyv.), perla južného Čiernomoria, je jedným z najnavštevovanejších juhobulharských letovísk. Leží asi 55 km od Bugrasu a rozkladá sa na polostrove. V r. 1998 obdržalo prestížnu cenu Modrá vlajka za čistotu prostredia. Založené bolo po oslobedení Bulharska spod takmer 500-ročnej tureckej nadvlády. Kedysi malá rybárska dedinka, dnes je to dynamicky sa rozvíjajúce stredisko cestovného ruchu, ktoré preferujú najmä mladí ľudia.

 

Pláže: mesto je olemované dvoma pieskovými plážami, ktorých celková dĺžka je viac ako 10 km. Obe pláže s jemným žltým pieskom, vzdialené od seba len 300 m, majú pozvoľný vstup do mora, krištáľovo čistú vodu. Severná pláž - Stamopolo, situovaná do otvoreného mora, je obľúbená najmä milovníkmi vĺn a nudizmu. Je tu možnosť požičať si vodné bicykle. Novinkou je potápanie tak pre začiatočníkov ako aj pre pokročilých. Južná pláž - Diabolská pláž, leží v zálive a je známa svojimi atrakciami. K dispozícii sú: tobogan a ihrisko na plážový volejbal. K vyhľadávaným atrakciám patrí jazda na koňoch, jazda na banáne a vyhliadkové lety na rogale. Táto pláž je v zálive, nie sú tu veľké vlny, preto je vhodná aj pre malé deti a neplavcov. Na oboch plážach je k dispozícii plážová masáž, k prenájmu sú slnečníky a lehátka, vodné bicykle a vodné skútre. Taktiež sa tu nachádzajú reštaurácie, bufety a kokteilové bary, vďaka čomu si čas jedla môžete vychutnať priamo na pláži. Jednotlivé mestské časti v Primorsku spája výletný vláčik. Mestečko ponúka bohatú obchodnú sieť, reštaurácie s miestnymi a európskymi špecialitami, pizzérie, kaviarne, vinárne, diskotéky a bary. Možno si tu požičať vlastné osobné auto, či prenajať tenisové kurty. K atrakciám centra mestečka patrí novootvorený aquapark (z r. 2006), ktorý je lákadlom pre deti, ale aj dospelých, ktorí môžu využiť služby strediska, napr. fitnes, masáže a ďalšie. Všetko za nízke ceny.

 

 

 

 

 

BULHARSKO

 

Základné informácie:

Hlavné mesto: Sofia (Sofija) (cca 1,3 mil. Obyv.)

Oficiálny názov štátu: Bulharská republika (Bulgarija)

Rozloha: 111.001,9 km2;

 Dĺžka pobrežia: 378 km

Úradný jazyk: bulharčina;

Počet obyvateľov: 7,7563 mil. (údaje z r.2009)

Náboženstvo: bulharskí pravoslávni kresťania (82,6%), moslimovia (12,2%), katolíci (0,6%), protestanti (0,5%);

Národnostné zloženie: Bulhari (84,5%), Turci (9,6%), Rómovia (4,1%) a iní (1,8%)

Mena: lev (100 stotiniek) (BGN); Čas: SEČ+1